Az elmúlt néhány évben az angliai Papagáj Társaság aktívan részt vállal az ara papagájok mentési projektjeiben. Egy kis csapat bejárja a területet és felméri az arák által a termésben okozott károkat. 2015 végéig mintegy 325 tonna kukoricát vett meg a társaság a helyi gazdáktól, ez mind kártalanítás volt a papagájok pusztítása után. Ezt a projektet számos, más szervezet is támogatja.
Greg Glendell, az Egyesült Királyság egyik legismertebb viselkedéskutatója a rendezvényen az utolsó, nagy érdeklődéssel kísért előadást tartotta. Greg a viselkedés gondos, objektív megközelítésének szükségességére összpontosított a kiképzéssel kapcsolatban. David Woolcockhoz hasonlóan ő is a tanuláselmélet elveit használja.
Greg ellenzi (és mindig is ellenezte) a szárnyak levágását, mivel a biztonságos napi repülés létfontosságú az egészséges madarak számára. Azt is hangsúlyozta, hogy a madár csőrét és agyát le kell foglalni, hogy elkerüljük az unalmat. Bátorítja a táplálékkereső játékok használatát, mind a kereskedelmi forgalomban kapható és a papírból, kartonból, fából, fenyőtobozból stb. készült "házi készítésű" játékokat. Könyvei nélkülözhetetlenek a kezdő kiképzők számára.
Greg előadásából kijövet találkoztam Barrett Watson-nal. Barrett az Egyesült Királyság egyik legsikeresebb tenyésztője, a nagytestű fajok területén dolgozik több, mint 30 éve. 'Mit keresett egy kiképzésről szóló előadáson?' Kérdeztem. Barret vigyorgott. 'Egy papagájtulajdonosnak mindig van valami új tanulnivalója.'. Bólintottam - ez számomra összefoglalja a Think Parros rendezvényekkel kapcsolatos tapasztalatokat.